Nejbohatší čeští sportovci

V dnešním článku se tentokrát zaměřím na sport z trochu jiné stránky. Představím ty nejlépe placené hvězdy českého sportu.

Hned na začátek představím číslo jedna – fotbalový brankář Petr Čech, který i nadále zůstává nejlépe placeným českým sportovcem. V roce 2015 si podle Forbesu vydělal kolem 351 milionů korun, na přední příčce byl i loni. Velká část příjmů Petra Čecha pochází z klubu Chelsea, po přestupu pak z Arsenalu. Zbylé miliony jsou od jeho sponzorů.

Na druhém místě se drží tenistka Petra Kvitová, která si momentálně dává pauzu z důvodu přepadení a následném poranění její levé ruky. Mezi elitu se dostala především díky jejímu vítězství ve Wimbledonu, za který dostala kolem 55 milionů korun. Tomu řikám balík peněz. Ročně si ovšem Petra vydělá kolem 180 milionů korun. To neni špatný, že?V žebříčku nejlépe placených hokejistů nechybí ani hokejista NHL Jaromír Jágr. Jardu mám rád, i když u nás v Čechách se o něm říká kde co. Ať je jeho soukromý život jakýkoli, nikdo mu už nevezme ten počet branek, co střelil. Je to prostě borec.

Další celebritou českého sportu, která patří mezi ty nejbohatší je kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický, jeho výdělek je podobný jako ten Petry Kvitové.

Z hokejistů stoji za zmínku ještě Patrik Eliáš, útočník, který si za rok vydělá kolem 130 milionů korun. Žebříček se samozřejmě rok co rok mění, s ohledem na vyhrané soutěže a zápasy. Výdělek je tvořen platem v klubu sportovce, odměny za vyhrané trofeje a příjmy za propagaci produktů, tedy reklama a nezapomeňte na sponzory. Když tedy vidíte Kvitovou na billboardu s novými hodinkami, nemá je na ruce jen proto, že by se jí líbily. Jde o hrubý příjem, tedy před odečtením daní a platů manažerům. Ale i tak jsou to celkem slušně částky, co říkáte?

Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *