Můj nejoblíbenější fotbalový tým Sparta Praha

V Čechách máme spoustu dobrých fotbalových klubů. Dva největší rivalové ale vždycky byly dva nejlepší týmy Sparta se Slavií. Já fandím jednoznačně Spartě, jsou to borci a je vidět, že na sobě denně makaj a zlepšujou se. Nejprve pár faktů o tomto pražském klubu.Nelze popřít, že AC Sparta Praha je dlouhodobě nejúspěšnějším klubem českého fotbalu. Vítězí nejen na domácích soutěžích, ale i na mezinárodní fotbalové scéně. V domácí ligové soutěži už Sparta získala celkem 12 titulů mistra České republiky. Pravidelně ji vidíme i na prestižní UEFA lize.

Jejich stadion, AXA Arena, se nachází v Praze na Letné. Tam se také hostí zápasy českého národního týmu. Sparta má bohatou historii a těší se ze spousty úspěchů především na domácí scéně. Světově proslulí čeští hráči jako Pavel Nedvěd, Tomáš Rosický a Petr Čech, ti všichni zde hráli. Tým má v současné době dvě stárnoucí hvězdy českého fotbalu – Tomáše Řepku a Patrika Bergera. A právě Tomáš Rosický, který podobně jako Nedvěd oslavil na Letné tři mistrovské tituly, odešel že Sparty za lepším, konkrétně do Borussie Dortmund, stal se z něj nejdražší český hráč všech dob.

To je možná to jediné, co mi na fotbale vadí. Je to byznys a nic jiného. Hráči jsou vlastně takové figurky, se kterými se šachuje, jak je potřeba. Na druhou stranu se to ale hráčům, jako třeba Rosický, může vyplatit.Rád si občas zajdu na fotbal s kamarády, nejsme ale fanatici do fotbalu, to ne. Neuvidíte nás s červenými šálami kolem krku hulákat a skandovat na tribunách stadionu. Patříme spíš mezi ty tiché pozorovatele, co si dokážou fotbal užít i bez zbytečného humbuku. Není to ale samozřejmě úplně bez emocí. Když padne gól, ta atmosféra vás často strhne s sebou.

Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *