Nejbohatší sportovci světa

Po nejlépe placených sportovcích České republiky nesmím zapomenout ani na světový žebříček sportovců, kteří se mají po finanční stránce nejlépe.

Nejlépe placeným sportovcem loňského roku je fotbalová hvězda Cristiano Ronaldo. Tento portugalský šouman z Realu Madridu si za uplynulý rok vydělal podle magazínu Forbes 88 milionů dolarů, což je něco málo přes 2 miliardy korun českých. Hned po něm na druhém místě následuje další fotbalová legenda Lionel Messi z Barcelony s částkou 81,4 milionu dolarů.Mezi další bohaté sportovce patří například americký boxer Floyd Mayweather a golfista Tiger Woods. Oba už ale svou kariéru oficiálně ukončili že zdravotních důvodů. Sport asi dá tělu  pěkně zabrat jak po fyzické, tak po psychické stránce. Nesmíme zapomínat na to, pod jakým tlakem se sportovci nachází především před důležitým zápasem. Naopak někteří z nich už po skončení kariéry nemusí do konce života ani hnout prstem. Floyd za své vítězství mistrovství světa získal velký balík a dostal se na 300 milionů dolarů.

V žebříčku se většinou objevují fotbalisti a hokejisti, letos tam máme ale i basketbalistu LeBrona Jamese. Z tenistů byl nejúspěšnější  Švýcar Roger Federer, současná tenisová jednička Novak Djokovič se svým ročním výdělkem do elity patří samozřejmě také.

Stejně jako u českých sportovců je výdělek tvořen platem v klubu sportovce, odměny za vyhrané trofeje a příjmy za propagaci produktů, tedy reklama a sponzoři. Jde o hrubý příjem, tedy před odečtením daní a platů manažerům.Zajîmavostí je, že v první stovce není žádný Čech, ale zato tam jsou dvě ženy, tenistky Serena Williams z USA a Ruska Maria Šarapovova, která si momentálně odpykává svůj trest za doping.

Většina sportovců v žebříčku jsou Američané, v nejlepší stovce je i pilot formule 1 Lewis Hamilton.

Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *