Jak sázet na fotbal

Nejoblíbenějśím a nejsázenějším sportem na světě je nepochybně fotbal. Denně na výsledky fotbalových zápasů sází tisíce lidí. Já si na fočus taky rád vsadím, dokonce se mi to párkrát i vyplatilo. Tak mě napadlo dát sem pár tipů, pokud se pořád ještě rozmýšlíte, zda si vsadit. Co nepodcenit a jaké faktory je třeba zvážit?

Každý z nás se před sázkou rozhoduje jiným způsobem. Někdo vsadí na tým výš v tabulce, někdo se zaměřuje na kondičku a zdravotní stav jednotlivých hráčů. Asi znáte dva základní přístupy sázení. Informační a matematický. Jen těžko říct, který z nich je ten správný. Sázky jsou subjektivní a nikdo dopředu nedokáže říct, jak zápas dopadne. Jen sázkař, co si tipnul dobře 🙂

V úvahu tedy musíte brát průběžné výsledky týmu. Problém nastane, když jste neviděli poslední zápasy týmů, pak se musíte spoléhat na statistiky a svým tipem si pak nejste tak jistí, váhate. Statistiky jsou totiž víceméně odhady někoho jiného, tedy zase subjektivní názor. Nakonec jste to tedy vy, kdo udělá poslední rozhodnutí a kdo se bude spoléhat na statistiky nebo svůj vlastní šestý smysl.Důležitý je i průběh utkání a to, jak ho dopředu odhadnete. Dalšími faktory jsou hráči a jejich forma a samozřejmě i stav trávníku a postavení hráčů. I rozhodčího nebo výhodu hrát doma je třeba vzít v potaz. Je potvrzeno, že domácí tým má zhruba o 25% vyšší šanci zvítězit.

Pokud sázíte, neměli byste podceňovat ani zranění hráčů. I když dnes už není problém nahradit jednoho hráče za jiného. Pokud vám vypadne jeden z klíčových hráčů, těžko to už pak vyrovnáte. U Sparťanů je takovým hráčem Tomáš Řepka v obraně. Slávisté zase sází na Brabce.

Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *